لیفت صورت
دکتر بهزاد فرخی جراح زیبایی

دکتر بهزاد فرخی از بهترین جراحان زیبایی ایران در سال 1364 از دبیرستان تیزهوشان علامه حلی فارغ التحصیل شد و در همان سال در دانشگاه علوم پزشکی تهران رشته پزشکی عمومی را شروع کرد و در سال 1374 رشته جراحی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی تهران شروع و در سال 1378 دوره را با برد تخصصی به پایان رسانید . در سال 1384 دوره جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه علوم پزشکی ایران شروع و در سال 1387 دوره را به پایان رسانید . در همان سال دوره کوتاهی را در بیمارستان Sick Kid در شهر تورنتو در کانادا در رشته جراحی فک و صورت به پایان رسانید و از راهنمایی های اساتید بزرگ این رشته مثل دکتر Fisher, Zuker بهره مند گردید.

لیفت صورت و گردن

عداه ای از مردم معتقدند که اقدامات جوان سازی به عمل های سرپایی اطلاق میگردد و مسئله ای مجزا از جراحی زیبایی به حساب میاید. جوان سازی در واقع موضوعی میباشد که دارای دامنه ای گسترده میباشد.

در روش اول اقداماتی که به صورت سرپایی انجام میشوند جهت جوان سازی پوست صورت شامل بوتاکس و تزریق ژل میباشد همچنین استفاده از برخی کرم ها برای مسائل جزیی مثل چین و چروک قابل استفاده میباشند و تا حدودی هم تاثیر دارند.

روش دوم  شامل جراحی های زیبایی میشود که انجام آنها در مطب نیز میسر نمیباشد چرا که امکانات و تجهیزات کاملی را بدین منظور لازم دارد. لیفت صورت  یکی از جراحی های زیبایی به شمار میرود که برای جلوگیری از چروک و شل شدن پوست صورت که به علت افزایش سن صورت میگیرد انجام میشود. لیفت صورت شامل مراحلی از قبیل  برش در نواحی خط مو، فک، گوش ها به منظور کشیدن پوست صورت میباشد. لیفت صورت در دسته جراحی زیبایی قرار دارد که میتواند همراه با سایر جراحی های زیبایی باشد اینکه میتوان آنرا با سایر جراحی های زیبایی در زمان واحد انجام داد.که این نوع از جراحی را رتیدکتومی مینامند.

روش سومی در لیفت صورت موجود میباشد که  لیفت صورت با نخ نامیده میشود . این نوع از لیفت بدون جراحی و برشی انجام میپذیرد . امروزه لیفت صورت با نخ بسیار رایج شده است به گونه ای که اغلب بیماران تمایل به لیفت بدون جراحی که با نخ صورت میگیرد دارند و از نتیجه آن نیز رضایت دارند.

چرا  لیفت صورت انجام می دهند؟

عواملی از قبیل پیری، جاذبه، چاقی  در معرض نور خورشید قرار داشتن رفته رفته منجر به شل شدن پوست صورت و ایجاد چین و چروک در پوست صورت شما میگردد. بویزه این چین و چروک ها در نواحی لب و دهان و بینی عمیق تر بوده و بیشتر به چشم میخورند که با جراحی لیفت صورت میتوان این مشکل را برطرف نمود.

در لیفت صورت علاوه بر کشیدن پوست  صورت امکان اصلاح مشکلاتی از قبیل ناهن پوست اضافه، تجمع چربی در زیر چانه و پوست شل را که دراثر کاهش وزن بوجود امده وجود دارد.

برای انجام عمل لیفت صورت، آیا بیحسی موضعی ترجیح داده میشود یا بیهوشی کامل؟

در لیفت صورت هر دو روش اعم از بیهوشی کامل و بی حسی نیز قابل انجام میباشد که این موضوعی است بین بیمار و پزک که با توافق دو طرف یکی از این دو روش انتخاب میشود. بنابراین چنانچه که شخص، بیماری خاصی نداشته باشد در این صورت بیهوشی کامل برای وی توصیه میشودچرا که مدت زمان جراحی های زیبایی بیشتر از یک ساعت میباشند و این مدت زمان زیاد اغلب بیمار را دچار خستگی و نگرانی خواهد کرد که به همین علت بیهوشی کامل در لیفت صورت ارجحیت داردکه در صورتی است که شخص از لحاظ جسمانی کاملا سالم باشد و بیهوشی برای وی مخاطره انگیز نباشد.  و بیهوشی کامل برایش بی ضرر باشد، توصیه به بیهوشی کامل می شود، زیرا اصولا جراحی های زیبایی یک تا بیش از چند ساعت طول خواهند کشید و متقابلا طولانی شدن زمان جراحی، بیمار را خسته و بی قرار خواهد کرد که تمام این عوامل می تواند تمرکز پزشک را حین عمل بر هم بزند، بنابراین بهتر است از بیهوشی کامل به جای بیهوشی موضعی استفاده شود اما همانطور که گفته شد، فرد باید واجد شرایط باشد و از نظر جسمی خطری او را تهدید نکند، در غیر این صورت از بیهوشی موضعی استفاده می کنیم. توصیه ما براین میباشد که کسانی مشکلات قلبی عروقی و ریوی دارند عمل لیفتینگ را انجام ندهند. ترجیح بر این است که بعضی از بیماران مثل بیماران ریوی، قلبی و تنفسی که بیهوشی برایشان خطرآفرین است، عمل لیفتینگ را انجام ندهند.

همانطور که گفتیم لیفت صورت ریتیدکتومی نام دارد جهت اصلاح و از بین بردن نشانه های  پیری در صورت و گردن انجام می پذیرد. در لیفت صورت ، مواردی از قبیل پوست اضافی صورت و گردن برداشته می شود و بافت های زیر پوست، سفت میشوند یا به محل مناسب تری منتقل میگردند. اعمالی همچون سیگار کشیدن و در معرض افتاب قرار گرفتن و استرس تاثیری زیادی برروی پوست صورت دارد .

همانطور که گفتیم با افزایش سن چین و چروک های عمیقی نیز در اطراف بینی و دهان ایجاد میگردد و نیز سبب جمع شدن چربی در دور گردن میشود.

مزایا و معایب لیفت صورت چیست

هنگامی که شما تصمیم به لیفت صورت  گرفتید بایستی  مزایا و معایب آنرا با یکدیگر مقایسه نمایید و در نهایت بهترین راه را انتخاب نمایید.

مزایای لیفت صورت :

  • ۱) لیفت صورت  بسیاری از  قسمت ها و نواحی صورت را در یک پروسه تک مرحله جراحی انجام می نمایند.
  • ۲) نتیجه حاصل از لیفت صورت تقریبا برای مدت ده سال میتواند پایدار باشد و سن شما را میتواند برای پانزده سال پایین بیاورد.
  • ۳) لیفت صورت بهتر از هر جراحی دیگری میتواند به جوانسازی شما کمک نماید.

مضرات لیفت صورت:

این که شما بایستی توقع معقولی را از لیفت صورت داشته باشید چرا که لیفت صورت یک فرد جدیدی را از شما نمیسازد بلکه در جوان سازی  پوست صورت کمک شایانی را به شما مینماید.

لیفت گردن و ساکشن گردن

در بیمارانی که غبغب دارند عمل لیفت گردن می تواند رضایت آن ها را حاصل نماید . ابتدا با ساکشن بسیار ظریف چربی های اضافی ناحیه گردن برداشته می شود سپس با یک برش 2 سانتی متری در ناحیه زیر چانه افتادگی ناحیه گردن برطرف می شود در این عمل هم اسکار عمل جراحی دیده نخواهد شد.

بخشی از افتخارات دکتر بهزاد فرخی

نظرات زیباجویان

golden-flower

تازه ترین مقالات

راه های ارتباطی

راه‌های ارتباطی

آدرس: تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۳، واحد ۱۰۲
۰۲۱۸۸۶۷۵۹۶۶ - 02188675945
شماره موبایل
۰۹۳۶۱۲۴۱۷۴۶
واتساپ
۰۹۲۲۱۲۴۱۷۱۲
روزهای زوج
شبکه‌های اجتماعی

فرم تماس با ما

در حافظه موقت کپی شد