جراحی لیفت ابرو
دکتر بهزاد فرخی جراح زیبایی

دکتر بهزاد فرخی از بهترین جراحان زیبایی ایران در سال 1364 از دبیرستان تیزهوشان علامه حلی فارغ التحصیل شد و در همان سال در دانشگاه علوم پزشکی تهران رشته پزشکی عمومی را شروع کرد و در سال 1374 رشته جراحی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی تهران شروع و در سال 1378 دوره را با برد تخصصی به پایان رسانید . در سال 1384 دوره جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه علوم پزشکی ایران شروع و در سال 1387 دوره را به پایان رسانید . در همان سال دوره کوتاهی را در بیمارستان Sick Kid در شهر تورنتو در کانادا در رشته جراحی فک و صورت به پایان رسانید و از راهنمایی های اساتید بزرگ این رشته مثل دکتر Fisher, Zuker بهره مند گردید.

جراحی لیفت ابرو

عمل جراحی زیبایی بالا بردن ابرو

عمل جراحی زیبایی بالا بردن ابرو

عمل جراحی بالا بردن ابرو می تواند تاثیر شگرفی بر قیافه فرد داشته باشد و یکی از جراحی های مورد علاقه بسیاری از افراد می باشد و تا کنون شیوه های مختلفی برای آن طراحی شده است.
قبل از توضیح این شیوه ها،لازم است مختصری از موقعیت طبیعی ابروگفته شود.
بررسی موقعیت ابرو قسمت داخلی ابرو معمولا از قسمت خارجی ابرو پایین تر است و ابرو در مردان به طور معمول پایین تر از زنان می باشد. ابرو با موقعیت پایین صورت فرد را خسته و عصبانی جلوه می دهد و صورتی با ابروهای خیلی بالا نیز می تواند نشان دهنده یک فرد ترسیده و یافردی با یک صورت متعجب باشد.

چه افرادی کاندید جراحی بالابردن ابرو هستند :

متاسفانه بیشتر افرادی که متقاضی این جراحی هستند، افرادی با سنین پایین می باشند که کاندید خوبی برای این جراحی نمی باشند و نیز کسانی که که به طور مادرزادی افتادگی ابرو دارند نیز مناسب این جراحی نمی باشند بلکه کسانی که به مرور زمان دچار افتادگی ابرو شده اند و پوست اضافی بر روی پلک خود دارند بهترین کاندید می باشند.

روش های جراحی :

ساده ترین روش بالابردن ابرو تزریق بوتاکس می باشد که البته موقتی است و می توان فقط گوشه خارجی را به سمت بالا برد. لیفت پیشانی که با برش سرتا سری ۲ سانتی متر پشت خط رویش موهای سر می باشد موثرترین روش جراحی است که در این روش هم چروک های پیشانی وهم بالا بردن ابرو همزمان انجام می شود ولی متاسفانه اسکار عمل جراحی یک عارضه نادر این جراحی می باشد که به شکل یک خط نواری فاقد مو در وسط موها قابل مشاهده می باشند.

جراحی لیفت ابرو

همان طور که در شکل می بینید یک برش به طول ۴-۳ سانتی متر و حد دو۲ سانتی متر در پشت موها در ناحیه شقیقه داده می شود و پوست ناحیه خارجی ابرو ها به سمت بالا کشیده می شود.

جراحی لیفت ابرو

در این روش احتمال عود و افتادگی هم هست و باید متذکر شد که به مرور زمان و با پدیده پیری ابروها افتادگی مجدد نیز پیدا می کنند البته روند افتادگی بسیار کند تر از حالت قبل از عمل می باشد.
و بالاخره موثرترین روش و پایدارترین روش برداشت باریکه ای از پوست بالای ابرو می باشد که متاسفانه اسکار محل جراحی کاملا واضح می باشد اما در افراد پیر و با چروک های فراوان در ناحیه پیشانی، این اسکار دیده نخواهد شد.

جراحی لیفت ابرو

دوره بهبودی در تمام اعمال جراحی کوتاه و سریع می باشد و مختصر کمبودی که ایجاد می شود پس از چند روز برطرف خواهد شد.
نکات دیگر: در این عمل جراحی با برش های حدود cm1 در ناحیه شقیقه و در ناحیه مودار سر ابروها بالا کشیده می شود . معمولاً گوشه خارجی ابروها بیشتر از گوشه داخلی ابرو بالا کشیده می شود . بعد از عمل حدود 2 هفته مختصر بی حسی در ناحیه پیشانی ایجاد می شود که به مرور زمان برطرف می شود . کبودی دور چشمها حدود 48 ساعت ایجاد می شود که با کمپرس یخ برطرف می شود . در این عمل جراحی که معمولاً همزمان با برداشتن پوست اضافی ناحیه پلکها می باشد ، رضایت بیمار بسیار زیاد است و حالت چشم و ابروها کاملاً جوان می شود .

بخشی از افتخارات دکتر بهزاد فرخی

نظرات زیباجویان

golden-flower

تازه ترین مقالات

راه های ارتباطی

راه‌های ارتباطی

آدرس: تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۳، واحد ۱۰۲
۰۲۱۸۸۶۷۵۹۶۶ - 02188675945
شماره موبایل
۰۹۳۶۱۲۴۱۷۴۶
واتساپ
۰۹۲۲۱۲۴۱۷۱۲
روزهای زوج
شبکه‌های اجتماعی

فرم تماس با ما

در حافظه موقت کپی شد