ابدومینوپلاستی
دکتر بهزاد فرخی جراح زیبایی

دکتر بهزاد فرخی از بهترین جراحان زیبایی ایران در سال 1364 از دبیرستان تیزهوشان علامه حلی فارغ التحصیل شد و در همان سال در دانشگاه علوم پزشکی تهران رشته پزشکی عمومی را شروع کرد و در سال 1374 رشته جراحی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی تهران شروع و در سال 1378 دوره را با برد تخصصی به پایان رسانید . در سال 1384 دوره جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه علوم پزشکی ایران شروع و در سال 1387 دوره را به پایان رسانید . در همان سال دوره کوتاهی را در بیمارستان Sick Kid در شهر تورنتو در کانادا در رشته جراحی فک و صورت به پایان رسانید و از راهنمایی های اساتید بزرگ این رشته مثل دکتر Fisher, Zuker بهره مند گردید.

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم ، لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی

در این روش جراحی زیبایی شکم ، پوست و چربی های اضافی شکم برداشته می شود و جدار شکم نیز دوخته می شود و در نتیجه شلی و افتادگی و برآمدگی جدار شکم نیز برطرف می شود . در جراحی زیبایی شکم برش جراحی همان برش عمل سزارین می باشد . بسته به وسعت عمل جراحی ناف جدید ساخته می شود و یا در صورتی که حجم شلی پوست زیاد نباشد از همان ناف قبلی بیمار استفاده می شود.

باید ها و نباید های قبل از جراحی زیبایی شکم

بیمارانی که سیگار می کشند حتما باید از یک ماه قبل سیگار را ترک کنند . و چنانچه قصد حاملگی داشته باشند باید عمل جراحی زیبایی شکم را به بعد از حاملگی موکول کنند در این عمل معمولا ساکشن پهلوها نیز به طور همزمان انجام می شود . بهتر است بیماران حدود 3 هفته قبل از عمل سیگار مصرف نکنند.ساکشن ناحیه پهلوها نیز همزمان معمولا انجام میشود.محل اسکار جراحی روی خط سزارین است و به مرور کمرنگ میشود ولی بهتر است که بعد از 3 ماه محل اسکارلیزر نیز بشود تا اسکار به حداقل برسد.

در این نوع جراحی پوست اضافه و چربی های زاید شکم برداشته میشود و ناف نیز مجدا گذاشته میشود. با یک برش روی خط سزارین قبلی پوست و زیر جلد بریده میشود.

جراحی زیباییشکم

و تا زیر ناف پوست و زیر جلد از جدار شکم جدا میشود وپوست و چربی های اضافه برداشته میشود.

 جراحی زیباییشکم

و جدار شکم از زیر جناق سینه تا محل برش پوست دوخته میشود وجدار شکم کاملا سفت میشود.

جراحی زیباییشکم

و مجددا ناف جدید کارگذاری میشود.این جراحی برای بیمارانی که زایمان داشته اند و شلی جدار شکم و افتادگی پوست دارند بسیار رضایت بخش است. نتایج دراز مدت جراحی بسیار رضایت بخش است.

عوارض جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

یکی از شایعترین عوارض  عمل جراحی زیبایی شکم تنگی محل ناف جدید می باشد.به مرور زمان و به علت انقباض زخم ناف به مرور تنگ میشود.یکی از بهترین درمانها گذاشتن گاز چرب در داخل ناف میباشد.

بعضی ها پیشنهاد میکنند که از تیله های اسباب بازی از جنس شیشه داخل ناف گذاشته شود و هر روز این تیله شستشو و چرب شود. از عوارض دیگر که متاسفانه وخیم ترین عارضه نیز می باشد سیاه شدن (نکروز) پوست شکم مخصوصا در نزدیکی محل برش می باشد.در این موارد باید پوست نکروزه برداشته شود و پانسمان خیس گذاشته شود تا به مرور زمان بعدا گرافت پوستی انجام شود. شایعترین علت سیگار کشیدن بیمار و کشش بیش ازحد پوست و دوختن توسط جراح میباشد. از عوارض دیگر جراحی زیبایی شکم عدم تقارن شکم و بالا بودن محل برش شکمی ومحل نامناسب ناف می باشد.از عوارض دیگر تشکیل سروما میباشد که لازم است به طور مکرر با سوزن تخلیه شود.


از رایج ترین اعتراضاتی را که متقاضیان جراحی شکم در این زمینه دارا میباشند در ارتباط با شکم و پهلو میباشد که مشکل در اب کردن این شکم و پهلو ها  میباشد که شخص را به شدت آزرده خاطر میکند چرا که چاقی بیش از اندازه و بیش از حد نرمال در قسمت شکم و پهلو منجر به آویزان شدن و شل شدن و ترک خوردن پوست شکم میشود که این  منجر به ناراحتی فرد میگردد و چه بسا که برای چنین اشخاصی انتخاب لباسی مناسب بسیار دشوار به نظر میرسد و همچنین مشکل دیگری که در افراد چاق به چشم میخورد این میباشد که تحرک و فعالیت های ورزشی برایشان سخت و دشوار میباشد که باعث میشود به فکر راه حلهای لاغری بیفتند که جراحی زیبایی شکم یکی از این راه ها میباشد.

چاقی درون‌ شکمی هستند

کدام متقاضیان دچار چاقی احشائی یا چاقی درون‌ شکمی هستند و به کلینیک های لاغری مراجعه می‌نمایند؟

جداره های شکم اغلب نرم و نیز شل و افتاده میباشند و نیز کلیه احشاء شکمی به بیرون نیز نشان داده میشوند به این معنا که به سمت بیرون برجسته شده اند. این دسته از اشخاص چاق از بزرگی و چربی انبوه احشاء داخلی شکمی نیز هیچ گونه اطلاعاتی را ندارند و همه ی آنها را چاقی و چربی موضعی شکم میداند. زمانی که به شخص توصیه میشود  که جدار شکم‌ شان را سفت نماینداین سفت کردن جداره ها منجر به کوچک شدن شکم نمیشود نمی‌کند به این علت که  فشار بالای احشاء درون شکم امکان سفت شدن جداره های شکم را نمیدهد که این گونه از اشخاص چاق بایستی به سرعت به یک متخصص گوارش یا تغذیه مراجعه نمایند تا راه حل و درمان چاقی احشاء یا همان داخل شکمی نیز پیدا شود و بعد از خوب شدن شکم چنانچه که  شکم و پهلوها دارای چاقی بیش از اندازه باشند بایستی به یک متخصص نشان داد و برای اصلاح آن ها نیز اقدام نمود.

کسانی که شکم شل و پهلوهای اضافی دارند برای عمل جراحی شکم بسیار کاندید مناسبی به شمار می آید واین که این شلی بدن و افتاده شدن جداره های شکم سبب میشود تا  افراد به جراحی شکم که اصطلاحا آبدومینوپلاستی نامیده میشود این افتادگی ها اغلب پس از مواردی همچون زایمان و نیز پس از کاهش وزن رایج میباشند.و همانطور که گفتیم جراحی شکم برای این دسته از افراد بسیار مناسب میباشد.

چه کسانی نباید جراحی زیبایی شکم انجام دهند؟ جراحی شکم برای چه دسته از افراد ممنوع ؟

بانوانی که قصد باردار شدن را دارند نمیتوانند که آبدومینوپلاستی را انجام دهند چرا که این عمل پس از زایمان و کاهش وزن صورت میگیرد و راهی برای لاغر شدن محسوب نمیشود و همچنین اشخاصی که قصد لاغری بیشتری را دارند نباید که این عمل را انجام دهند.

چه کسانی مناسب جراحی ابدومینوپلاستی نیستند ؟

باید این مطلب را متذکر شد که این جراحی فقط برای چاقی و افتادگی شکم مناسب هست و برای افرادی که دچار چاقی عمومی هستند و BMI که تقسیم وزن بر مجذور قد به متر میباشد نباید از عدد ۳۰ بیشتر باشد.

انواع روش های  جراحی شکم و پهلو

  1. فقط جراحی شکم و پهلو
  2. جراحی شکم با لیپوساکشن یا با استفاده از لیزر لیپولیز
  3. لیپوساکشن یا لیزر لیپولیز شکم

جراحی باز  کوچک کردن شکم

در جراحی شکم برای کوچک کردن شکم نیز برشی  افقی را در ناحیه تحتانی شکم  روی پوست شکم ایجاد مینمایند و همه ی پوست و چربیهای موجود در جداره شکم در پایین ناف تخلیه میشود و ناف طبیعی بیمار حفظ می شود تا بعدا از سوراخ جدیدی در پوست بیرون بیاید بعد پوست های اضافی شکم تاحدودی از عضلات جداره شکم جدا میگردد تا این امکان را به ما بدهد که بتوانیم پوست باضافی را تا حد کافی بکشیم و آن را به لبه پایینی برش شکم نیز وصل نماییم . در طول جراحی شکم چنانچه که  عضلات جداره شکم بویژه در خط وسط  در بالا و پایین ناف شل و افتاده شده باشد ترمیم گشته تا شکم تخت شود و نیز کمر هم باریک تر گردد. بایستی دقت نماییم  که بزرگی و بر آمدگی شکم تنها به دلیل شل بودن جداره شکم نیست و تجمع زیاد چربی در داخل شکم در اطراف احشاء شکمی در اشخاص چاق ( که تنها راه درمان آن کاهش وزن میباشد ) و تجمع چربی زیر پوست شکم در این دسته از اشخاص از علت های دیگر آن  می باشد.

به کمک لیپوساکشن تنها می توان چربی زیر پوستی را برداشت و با توجه به اینکه با لیپوساکشن موقع جراحی شکم  تنها چند لیتر (حداکثر ۶-۴) می توان چربی تخلیه نمود. پس چنانچه که  افراد توقع ریادی از نتیجه این عمل را  دارا میباشند وخواستار این میباشند که شکم آنها کاملا صاف  و گود شود بایستی با لاغر شدن  به وزن فقط بخیه های جذبی کاربرد دارد که با تکنیک های خاصی ناف به محل جدیدش دوخته می شود به گونه ای که پس از جراحی شکم اندازه آن طبیعی شده و مقداری در گودی قرار می گیرد و جای بخیه ها معلوم نمیشود و ظاهری کاملا جذابی پیدا می کند.

از فواید روش جراحی همراه با ساکشن کدام است؟

 1 در این روش از جراحی شکم خونريزي کمتری مشاهده میشود.
 2 به دلیل ليپوساکشن ظاهر شکم مطلوب تر میباشد و نماي نيمرخ بيمار طبيعي تر است
 3 اکثر شريان هاي تغذيه کننده دارای اهمیت ، لنفاتيک و اعصاب جداره شکم در این نوع از جراحی شکم حفظ میشوند.
 4 در این روش احساس درد و ناراحتی بعد از جراحی شکم بسیار کمتر میباشد.
5 در این روش ار جراحی شکم عوارضی همچون  نکروز و باز شدن و عفونت زخم ها کمتر میبباشد.
6 دوران نقاهت در این روش از جراحی شکم و ترخیص بیمار بسیار سریع بوده است.
7مقدار ايمني در اين نوع از جراحی شکم برای اشخاصی که سیگار مصرف مینمایند بالاتر به نظر میرسد  

جراحی کوچک کردن دور تا دور شکم و پهلو

پیکر تراشی و  نیز این که اندام و استیل زیبایی را داشته باشید از عمده مسایلی میباشد که اکثریت دچار آن میباشند وچنانچه که قصد لاغر کردن و کاهش وزن را داشته باشند راه حل های مختلفی را پیش رو دارند. شکم از قسمت هایی میباشد که در ظاهر و زیبایی نقش موثری را دارا میباشد که به همین منظور و در این زمینه جراحی شکم میتواند راه حلی مناسب باشد همچنین لاغری های دیگری مثل لیپوماتیک و ساکشن . لیزر هم کوجود میباشد.

شکم  از سه بخش تشکیل شده است .پوست که نخستین  لایه در ناحیه شکم می باشد و در قسمت های بعدی  نیز لایه های چربی  موجود میباشند ودر نهایت به محتویات شکم یعنی معده و روده می رسیم.حال در ابتدا زمانی که فردی برای جراحی زیبایی شکم به پزشک مراجعه می کند بایستی بررسی نمود که عیوب شکم در کدام یک از این قسمت ها وجود دارد.در حالی  که پوست شکم شل و یا افتاده باشد بایستی عمل لیفت شکم انجام شود.

بخشی از افتخارات دکتر بهزاد فرخی

نظرات زیباجویان

golden-flower

تازه ترین مقالات

راه های ارتباطی

راه‌های ارتباطی

آدرس: تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۳، واحد ۱۰۲
۰۲۱۸۸۶۷۵۹۶۶ - 02188675945
شماره موبایل
۰۹۳۶۱۲۴۱۷۴۶
واتساپ
۰۹۲۲۱۲۴۱۷۱۲
روزهای زوج
شبکه‌های اجتماعی

فرم تماس با ما

در حافظه موقت کپی شد