لیفت صورت
دکتر بهزاد فرخی جراح زیبایی

دکتر بهزاد فرخی از بهترین جراحان زیبایی ایران در سال 1364 از دبیرستان تیزهوشان علامه حلی فارغ التحصیل شد و در همان سال در دانشگاه علوم پزشکی تهران رشته پزشکی عمومی را شروع کرد و در سال 1374 رشته جراحی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی تهران شروع و در سال 1378 دوره را با برد تخصصی به پایان رسانید . در سال 1384 دوره جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه علوم پزشکی ایران شروع و در سال 1387 دوره را به پایان رسانید . در همان سال دوره کوتاهی را در بیمارستان Sick Kid در شهر تورنتو در کانادا در رشته جراحی فک و صورت به پایان رسانید و از راهنمایی های اساتید بزرگ این رشته مثل دکتر Fisher, Zuker بهره مند گردید.

لیفت صورت

عمل لیفت صورت

این عمل جراحی لیفت صورت بهتر است در سنین بین 35-40 سالگی صورت می گیرد . با برشهایی در ناحیه جلوی گوش و موهای ناحیه شقیقه و کشیدن لایه زیر جلوی خطوط خنده و افتادگی های ناحیه کنار فک (Jowls ) و افتادگی ناحیه ی گونه برطرف می شود . مدت دوام و پایداری این عمل حدود15-10 سال می باشد.

طول دوره استراحت بعد از عمل جراحی حدود 48 ساعت می باشد و بعد از 3 روز بیمار می تواند به کارهای شخصی خود بپردازد . معمولاً بهتر است بعد از عمل لیفت صورت یا همزمان با عمل جراحی چروک های ریز دور لب و اطراف چشمها با لیزر Co2 اصلاح گردد.

محل برش :

لیفت صورت  

  لیفت صورت

 معمولاً همزمان با لیفت صورت ،لیفت گردن و افتادگی ناحیه گردن و غبغب ناحیه گردن نیز اصلاح می شود .  عمل جراحی لیفت صورت یکی از پیچیده ترین اعمال جراحی زیبایی است که می بایستی حتماً توسط یک جراح با تجربه انجام شود تا رضایت بیمار حاصل گردد . در عمل لیفت صورت می توان همزمان پروتز گونه و تزریق چربی در صورت بیمار نیز انجام داد .

لیفت صورت چیست؟

لیفت صورت یکی از جراحی های  زیبایی  به شمار میرود که بمنظور به حداقل رساندن نشانه های پیری و علائم ناشی از افزایش سن از قبیل شل شدگی پوست و چین و چروک انجام میشود.

این پروسه هم مانند جراحی های زیبایی دیگر شامل مراحلی از قبیل  ایجاد برش اطراف  خط مو، فک، گوش ها بمنظور عقب بردن و کشیدن پوست صورت است. این نوع جراحی  زیبایی میتواند که با سایر عمل های جراحی زیبایی نیز همراه شود که این روش رتیدکتومی نامیده میشود

دلایل استفاده از عمل لیفت صورت

پیری، جاذبه، چاقی یا رژیم غدایی غلط ، در معرض آفتاب  بودن و سایر عوامل امکان دارد که باعث  افتادگی پوست ، و بروز چین و چروک در پوست شود. هم چنین  در اطراف دهان و بینی خطوطبیشتری نمایان میشود. که با این جراحی زیبایی می توان این تغییرات و معایب را اصلاح نمود.همچنین با لیفت صورت میتوان عیوب دیگر را مثل تجمع چربی زیر چانه- پوست شل  و پوست اضافه را از که ضایعه لاغری و کاهش وزن میباشد از بین برد.

خطرات عمل لیفت صورت

در همه جراحی ها امکان  بروز خطرات وجود دارد از جمله خونریزی بیش از حد، عفونت یا  واکنش های حساسیت به ماده بی هوشی که جراحی لیفت صورت با عوارضی معمول از جمله  تورم، حساسیت و قرمزی همراه است که طی  دو هفته  پس از جراحی این عوارض از بین می رود.

از خطراتی که در لیفت صورت بسیار رایج است میتوان به موارد ذیل اشاره کرد

 • 1- جمع شدن مایعات در زیر پوست
 • 2-تجمع خون در زیر پوست که بایستی تخلیه گردد
 • 3-  بی حسی یا حس سوزش
 • 4-درد و جای جراحت
 • 5- اسیب اعصاب صورت به شکل موقت
 • 6-  شکل ناهماهنگ صورت  و زخم هایی که به درستی ترمیم نمی شود

بایستی که با جراح خود در خصوص  این خطرات مشرت نمایید و با او در خصوص اقداماتی  که بایستی  انجام گردد گفتگو نمایید تا احتمال بروز عوارض جانبی شدید ناشی از این عمل جراحی کاهش یابد.لیکن  بسیاری از افرادی که این نوع عمل جراحی را چگونه آمادگی لازم را برای لیفت صورت داشته باشیم

جراح پلاستیک به شخص در خصوص نحوه آمادگی برای عمل لیفت صورت اطلاعاتی کافی  می دهد. این دستورالعمل ها شامل موارد ذیل است:

 1. مشخص نمایید بعد از لیفت صورت چگونه به منزل میروید
 2. به مدت 12 ساعت قبل از جراحی چیزی میل نکنید
 3. موهای خود را کوتاه نکنید تا جای زخم ها مخفی گردد
 4. بعد از جراحی به مدت یک ماه نمیتوانید تغییراتی را روی صورت و موهای خود انجام دهید مانند رنگ کردن و هایلایت و…
 5. سیگار را ترک کنید به این دلیل که سیگار روند بهبودی را کاهش می دهد و دوره نقاهت را طولانی تر مینماید.
 6. از مصرف آسپرین و وارفارین بطور جدی خودداری نمایید زیرا سبب خونریزی میگردند.
 7. در جلسات قبل از عمل به جراح پلاستیک خود درباره حساسیت های دارویی خود اطلاع دهید. و لیستی از همه داروهایی که مصرف می کنید از جمله داروهایی بدون نسخه و مکمل های غذایی را به پزشک خود بدهید.
 8. در طی جلسات قبل از عمل می توانید نوع بیهوشی را انتخاب نمایید. در هنگام عمل یا به شما آرامبخش قوی داده می شود  بیهوشی کامل انجام میشود.

لیفت صورت به چه شکل  انجام می شود

پزشک در جلو یا پشت گوش ها برش هایی را ایجاد میکند که این برش ها ممکن است تا پوست سر  ادامه داشته باشند جراح نیز  پوست را از زیر این برش ها جدا می سازد لایه پوست به عقب کشیده شده و در آن منطقه در جای خود بی حرکت می شود.

در مرحله بعد پوست های اضافی جدا شده و چربی های اضافی با لیپوساکشن تخلیه میگردد . عضلات نیز در طول عمل سفت می شود تا محکم در زیر پوستی که جابه جا شده است قرار گیرد.

بلافاصله پس از اینکه جراح به هدف خود رسید آن منطقه را بخیه میکند. زمانی که عمل جراحی تمام شد پرستار صورت را به صورت شل بانداژ می کند. جراح ممکن است که تیوپی به  شکل موقت روی پوست قرار دهند تا خون اضافی یا مایعات از پوست خارج و جذب آن شود. چند روز پس از عمل جراحی آن را بر می دارند و پس از یک هفته نیز بانداژها و بخیه برداشته و کشیده می شود.

 بعد از لیفت صورت اغلب بیمار دردی ندارد اما  چنانچه بیمار درد داشته باشد پزشک ممکن است مسکن هایی مانند هیدروکیدون را برایش تجویز کند

پس از لیفت صورت

پزشک به فرد راهکارهای کاملی را در خصوص مراقبت پس از لیفت صورت می دهد. این امر ممکن است شامل استراحت به صورتی باشد که بالش زیر سر قرار گرفته و سر در زاویه 30 درجه روی بالش قرار دارد.

بعد از لیفت صورت از چه مواردی بایستی پرهیز کرد:

فعالیت های قدرتی
قرار گیری در معرض آفتاب
استفاده از اسپیرین، بروفن و سایر داروهایی که موجب خونریزی می شود
استعامل دخانیات و قرارگیری در معرض دود سیگار
لمس صورت

بعد از لیفت صورت احتمال دارد که جراح از شما بخواهد به او مراجعه کنید تا عوارض ناشی از عمل و روند بهبودی را بررسی نماید. چنانچه یکی از علایم زیر را مشاهده کردید  با پزشک تماس بگیرید:

 • تب بالای37 درجه
 • ترشحات از زخم
 • درد شدید و ناراحتی
 • زخم هایی که مجددا سر باز کرده اند.

بخشی از افتخارات دکتر بهزاد فرخی

نظرات زیباجویان

golden-flower

تازه ترین مقالات

راه های ارتباطی

راه‌های ارتباطی

آدرس: تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۳، واحد ۱۰۲
۰۲۱۸۸۶۷۵۹۶۶
شماره موبایل
۰۹۳۶۱۲۴۱۷۴۶
واتساپ
۰۹۲۲۱۲۴۱۷۱۲
روزهای زوج
شبکه‌های اجتماعی

فرم تماس با ما

در حافظه موقت کپی شد