رینوپلاستی

15 آذر 1395


رینوپلاستی ، معمولا به عنوان یک شغل بینی شناخته شده است، روش جراحی پلاستیک برای اصلاح و بازسازی فرم، بازگرداندن توابع، و زیبا و افزایش بینی توسط حل و فصل است تروما بینی (نافذ، غیرنافذ، انفجار)، نقص مادرزادی، مانع تنفسی، یا رینوپلاستی اولیه شکست خورده است. بیشتر بیماران بپرسید برای حذف یک دست انداز، عرض سوراخ بینی باریک، تغییر زاویه بین بینی و دهان، و همچنین آسیب های درست، نقص های مادرزادی، یا مشکلات دیگر که بر تنفس ،: مانند تیغه بینی منحرف و یا یک بیماری سینوس است.

در جراحی بسته رینوپلاستی و باز رینوپلاستی-AN گوش (گوش، بینی، و متخصص گلو)، جراح فک و صورت ، و یا یک جراح پلاستیک ایجاد یک عملکرد، زیبایی، و بینی facially متناسب با جدا کردن پوست بینی و بافت نرم از چارچوب بینی OSSEO-غضروفی، اصلاح آنها را به عنوان برای فرم و عملکرد مورد نیاز، بخیه برش، با استفاده از چسب بافتی و استفاده در هر دو صورت یک بسته یا یک استنت، یا هر دو، به جمع بینی اصلاح به اطمینان از بهبود مناسب از برش جراحی.

تاریخچه رینوپلاستی جراحی

درمان برای تعمیر پلاستیکی از نرفت و جمعیت اغتشاشگر شکسته اولین بار در اسمیت پاپیروس اشاره شد،  و متن یک متن کهن مصر پزشکی، قدیمی ترین رساله جراحی شناخته شده، به تاریخ به پادشاهی قدیمی 3000-2500 قبل از میلاد. تکنیک رینوپلاستی در هند باستان توسط پزشک آیورودا که بازسازی بینی در سوشروتا سمهیتا و جراحی خلاصه خود را شرح انجام شد. پزشک و دانشجویان پزشکی خود را توسعه داده و تکنیک های جراحی پلاستیک برای بینی بازسازی، اندام تناسلی، لاله گوش، و غیره، که به عنوان مجازات مذهبی، جنایی، یا نظامی قطع شد اعمال می شود. همچنین روش رینوپلاستی پیشانی فلپ که باقی می ماند پلاستیکی معاصر جراحی توسعه یافته است. در خلاصه سوشروتا سمهیتا، پزشک Sushruta (به مدرن) رینوپلاستی هندی رایگان پیوند به عنوان Nasikasandhana توصیف می کنند.

در دوران امپراطوری روم  دایره المعارف آئولوس کورنلیوس سلسوسمنتشر شده 8 تومه د ها Medicina  که روش های جراحی پلاستیک و روش برای توصیف اصلاح و بازسازی و بینی و سایر اعضای بدن

در قرن 11th، در دمشق، پزشک عرب ابن ابی  از سانسکریت به عربی. با گذشت زمان، خلاصه پزشکی Sushruta از سعودی به ایران سفر کرد مصر، و، در قرن 15، پزشکی اروپای غربی از آن به عنوان اطلس پزشکی Cerrahiyet-UL هنیه توسط شرفالدین صابونجیاوغلی مواجه شده بود در میان روش های جراحی خود را برجسته یک روش کاهش پستان.

در ایتالیا،  استاد جراحی و آناتومی در دانشگاه بولونیا، منتشر شده Curtorum پستها در طول Insitionem (جراحی نقص های کاشت، 1597)، یک کتاب راهنما TECHNICO رویه برای تعمیر و بازسازی جراحی زخم صورت در سربازان است. تصاویر برجسته رینوپلاستی اتصال مجدد با استفاده از فلپ ساقه عضله دوسر؛ پیوند متصل در 3 هفته پس از عمل؛ که، در 2 هفته پس از دلبستگی، جراح پس از آن یک به یک بینی شکل گرفته است.

در اوایل قرن 20، آزادتر، در سال 1902، و کیلیان، در سال 1904، به ترتیب سپتوپلاستی پیشگام روش Submucous برداشتن (SMR) برای اصلاح انحراف تیغه بینی. آنها فلپ بافت mucoperichondrial مطرح شده، و برداشته سپتوم غضروفی و استخوانی (از جمله استخوان خیش و صفحه عمود بر استخوان غربالی)، حفظ حمایت سپتوم با حاشیه 1.0 سانتی متر در پشت و یک حاشیه 1.0 سانتی متر در caudad، که نوآوری برای روش بنیادی، روش استاندارد septoplastic شد. در سال 1921، A. Rethi رویکرد رینوپلاستی باز های یک برش به columella به تسهیل اصلاح نوک بینی معرفی شده است. [13] در سال 1929، همکار و Metzenbaum انجام دستکاری اول سپتوم دمی، که در آن سرچشمه و پروژه ها از پیشانی. در سال 1947، موریس H. کوتله (1898-1981) endonasally حل و فصل به سپتوم انحراف با یک برش hemitransfixion مینیمالیستی، که حفظ سپتوم؛ بنابراین، من برای برتری عملی از روش رینوپلاستی بسته حامی است. [8] در سال 1957، A. Sercer خواهان "دکورتیکاسیون بینی" (Dekortication DES Nase به) کدام روش برای کلوملا شامل برش رینوپلاستی باز است که اجازه دسترسی بیشتر به حفره بینی و سپتوم بینی به.

در این زمان، 5-قرن قبل از میلاد رینوپلاستی هندی تکنیک شامل یک فلپ آزاد پیوند شد توسط طب غربی در قرن 18 دوباره کشف، در طول سوم انگلیس و میسور جنگ از الحاق استعماری، توسط انگلیسی ها علیه تیپو سلطان، هنگامی که شرکت شرق هند جراحان توماس Cruso و جیمز فیندلی روش رینوپلاستی هند در اقامت بریتانیا در پونا شاهد بوده است. در زبان فارسی به زبان مدرس روزنامه، جراحان عکس از این روش رینوپلاستی و نتایج بازسازی بینی آن منتشر شده؛ بعد، در شماره اکتبر 1794 مجله نجیب زاده لندن، پزشکان Cruso و فیندلی گزارش مصور توصیف رینوپلاستی پیشانی ساقه فلپ که یک نوع فنی از روش پیوند فلپ آزاد که Sushruta توصیف کرده بود بیست و سه ساله بود منتشر شده قرن ها پیش قبل از قدمت خلاصه پزشکی هند سوشروتا سمهیتا پاپیروس (1550 سال قبل از میلاد)، یک پاپیروس پزشکی مصر باستان است که توصیف رینوپلاستی به عنوان عمل جراحی پلاستیک برای بازسازی یک بینی نابود شده توسط رینکتومی است، چنین قطع عضو به عنوان یک جنایتکار وارد شده، مجازات مذهبی، سیاسی، و نظامی در آن زمان و فرهنگ است.  در این رویداد، از روش رینوپلاستی هندی در 19 قرن دارو اروپای غربی ادامه داد: بازسازی یک بینی جنگ زخمی و تعمیر آرسنیک آسیب دیده: در انگلستان، جوزف کنستانتین Carpue (1764-1846) حساب از دو عملیات موفق برای بازیابی بینی از دست رفته (1815) توصیف میشود که دو rhinoplasties منتشر شده نرفت و جمعیت اغتشاشگر.

با این حال، در اواسط قرن 20، با وجود چنین پالایش از روش رینوپلاستی باز، رینوپلاستی endonasal همان روش معمول برای بینی بود عمل جراحی تا زمانی که 1970s، زمانی که Padovan او اصلاحات فنی، حمایت از رویکرد رینوپلاستی باز میشود؛ من توسط ویلفرد S. گودمن در 1970s بعد در 1990s دوم شد، و توسط جک ص گونتر.  گودمن پیشرفت فنی و رویه با مقاله رویکرد خارجی به رینوپلاستی (1973)، که اصلاحات فنی خود گزارش و رویکرد رینوپلاستی باز محبوبیت وادار.  ارزیابی (1982) : در سال 1982، جک اندرسون در مقاله گسترش رینوپلاستی گزارش تقریبا اصلاحات او از تکنیک جراحی بینی. در طول 1970s، برنامه اصلی را از رینوپلاستی باز به برای اولین بار بیمار رینوپلاستی (یعنی یک رینوپلاستی اولیه) بود، نه به عنوان یک عمل جراحی بررسی (یعنی یک رینوپلاستی ثانویه) برای اصلاح جراحی بینی شکست خورده است. در سال 1987، در مقاله رویکرد خارجی برای رینوپلاستی ثانویه (1987)، جک ص گونتر گزارش اثربخشی فنی رویکرد رینوپلاستی باز برای انجام یک رینوپلاستی ثانویه؛ تکنیک های بهبود یافته خود مدیریت یک عمل جراحی بینی شکست خورده پیشرفته.

از این رو عمل معاصر جراحی رینوپلاستی به دست آمده از نخستین رینوپلاستی هندی (بازسازی بینی از طریق یک دریچه پیشانی پوست اتولوگ) و انواع فنی آن (ج 600 قبل از میلاد): عملیات Carpue است، رینوپلاستی ایتالیایی (بازسازی ساقه فلپ، با نام مستعار Tagliocotian رینوپلاستی)

مغز و اعصاب و بینی

احساس ثبت شده در نرفت و جمعیت اغتشاشگر انسان به دست آمده از دو (2) شاخه اول V عصب جمجمه، عصب سه قلو (nervus trigeminis). لیست های عصبی نشان می دهد که عصب مربوطه (توزیع حسی) از شاخه عصب سه قلو در بینی، صورت، و فک بالا (فک بالا).

آناتومی استخوانی بینی

در قسمت بالایی بینی، استخوان بینی زوج متصل به استخوان فرونتال. بالا و به سمت (superolaterally)، استخوان بینی زوج اتصال به استخوان اشکی، و در زیر و به سمت (inferolaterally) آنها به فرآیندهای صعودی از فک بالا (فک بالا) وصل کنید. در بالا و به پشت (posterosuperiorly)، سپتوم بینی استخوانی از صفحه عمود بر استخوان غربالی تشکیل شده است. استخوان خیش نهفته زیر و در تماس (posteroinferiorly)، و تا حدی باز کوآن به داخل نازوفارنکس (قسمت بالایی حلق است که بینی با پیوسته) را تشکیل میدهد. کف بینی، شامل استخوان استخوان جلو ارواره زیرین مهره داران و استخوان کام، به سقف دهان.

سپتوم بینی از غضروف چهارگوش تشکیل شده است، استخوان خیش (صفحه عمود بر استخوان غربالی)، از جنبه های استخوان جلو ارواره زیرین مهره داران، و استخوان کام. سمت هر دیوار بینی شامل سه جفت turbinates (conchae بینی)، که کوچک، نازک، استخوان پوسته فرم عبارتند از: (الف) پوسته فوقانی، (ب) پوسته میانی، و (ج) پایین پوسته، که چارچوب استخوانی turbinates. جانبی به turbinates دیوار داخلی سینوس فک بالا است. پایین تر از conchae بینی (turbinates) فضای مجرای، با نام هایی که به turbinates مطابقت دارد، به عنوان مثال، است شاخک برتر، مجرای برتر، همکاران ALII. سقف داخلی بینی است افقی، صفحه مشبک سوراخ دار (از استخوان غربالی) که از طریق رشته های حسی عصب بویایی (عصب جمجمه من) تصویب تشکیل شده است. در نهایت، در زیر و پشت (خلفی) صفحه مشبک، در شیب دار پایین در یک زاویه، چهره استخوانی سینوس اسفنوئید است.


انواع رینوپلاستی - اولیه و ثانویه

در عمل جراحی پلاستیک، رینوپلاستی مدت اولیه نشان دهنده (بار اول) ترمیمی اولیه، کاربردی، زیبایی شناسی و یا روش اصلاحی. رینوپلاستی ثانویه مدت نشان دهنده بررسی از رینوپلاستی شکست خورده، یک درصد 5/20 در هر در وقوع عملیات رینوپلاستی، از این رو به بررسی رینوپلاستی. اصلاحات رینوپلاستی ثانویه معمول که شامل تغییر شکل زیبایی از تنفس بینی به دلیل کسری کاربردی از بیش از رینوپلاستی تهاجمی، عدم تقارن، بینی انحراف و یا کج، مناطق فرو می ریزد، حلق آویز columella، نوک باریکش، بینی و بیشتر مدال. ترین بازنگری رینوپلاستی، اگر چه روش ها "روش باز" چنین اصلاح است از لحاظ فنی پیچیده تر است، بینی معمولا به دلیل ساختارهای پشتیبانی نابود و یا تغییر شکل گرفتند در رینوپلاستی اولیه؛ بنابراین جراح باید دوباره ایجاد پشتیبانی بینی با پیوند غضروف برداشت از گوش در هر دو صورت (گرافت غضروف گوش) و یا از قفسه سینه (پیوند غضروف دندهای).

بازسازی بینی

در رینوپلاستی ترمیمی، نقص و ناهنجاری که برخوردهای جراح پلاستیک، و باید به عملکرد طبیعی، فرم بازیابی و ظاهر شامل استخوان های بینی شکسته و آواره. مختل و غضروف بینی آواره؛ یک پل فرو ریخت از بینی؛ نقص مادرزادی، تروما (نافذ، غیرنافذ، انفجار)، اختلال خود ایمنی، سرطان، داخل بینی خسارت مواد مخدر دهید و نتایج رینوپلاستی اولیه شکست خورده است. رینوپلاستی شما را کاهش می دهد کوهان استخوانی، و دوباره راستا استخوان بینی بعد از آنها (جدا، برداشته) را کاهش دهد. غضروف مختل می شود، بخیه مجدد سیستم تعلیق (پشتیبانی ساختاری)، و یا استفاده از گرافت غضروف به استتار افسردگی اجازه می دهد برقراری دوباره از کانتور بینی طبیعی از بینی برای بیمار است. هنگامی که پل بینی فرو ریخته است، دنده غضروف، گوش غضروف، و یا جمجمه با استخوان پیوند می توان مورد استفاده برای بازگرداندن یکپارچگی آن آناتومیک، و در نتیجه تداوم زیبایی بینی. برای پشت بینی افزایش، اتولوگ غضروف و استخوان پیوند به (مصنوعی) مصنوعی ترجیح داده، از آنجا که از کاهش بروز رد بافت شناسی و عوارض پزشکی.

انسان نرفت و جمعیت اغتشاشگر است که یک عضو حسی است ساختاری متشکل از سه نوع بافت: (من) یک چارچوب پشتیبانی OSSEO-غضروفی (اسکلت بینی)، (ب) یک پوشش غشاء مخاطی، و (ج) پوست خارجی. توپوگرافی آناتومیک بینی انسان ترکیبی دلپذیر از تحدب، منحنی ها، و افسردگی، نشان می دهد که خطوط از شکل های زمینه ای از اسکلت بینی است. از این رو، این ویژگی آناتومیک اجازه تقسیم بینی بینی به زیر واحد: (من) از خط وسط (ب) بینی نوک، (ج) پشت، (د) مثلث نرم، (V) لوبول آلار، و (VI) دیواره های جانبی. جراحی، از مرزهای زیر واحد بینی مکان ایده آل برای زخم هستند، به موجب آن یک نتیجه فوق العاده زیبایی، بینی اصلاح شده با رنگ پوست مسئول و بافت پوست تولید شده است.

بنابراین، نتیجه موفقیت آمیز بر به طور کامل بستگی جراحی رینوپلاستی تعمیر و نگهداری مربوطه و یا بازسازی تمامیت آناتومیک از اسکلت بینی، که شامل (الف) استخوان های بینی و فرآیندهای صعودی از فک بالا در یک سوم بالایی؛ زوج غضروف بالای جانبی در یک سوم میانی؛ و (ج) پایین جانبی، غضروف آلار در یک سوم پایین تر است. از این رو، مدیریت بازسازی جراحی از یک آسیب دیده، ناقص، یا بینی تغییر شکل است که نیاز به جراح پلاستیک دستکاری سه لایه آناتومیک:

  • OSSEO-cartilagenous چارچوب - غضروف جانبی فوقانی محکم به که متصل (عقب) لبه دم استخوان های بینی و سپتوم بینی؛ گفت دلبستگی آنها به حالت تعلیق بالا حفره بینی. غضروف آلار مجموعه زوج تا یک اتصال سه پایه شکل است که از یک سوم پایینی بینی. crura داخلی زوج مطابق مرکز-پا از سه پایه است که به ستون فقرات قدامی بینی و سپتوم در خط وسط متصل شده است. ساق پا جانبی تشکیل پا دوم و سوم-پا از سه پایه، و به (گلابی شکل) دیافراگم پیریفرم، باز بینی حفره در جلوی جمجمه متصل است. گنبد از سوراخهای بینی تعریف راس غضروف آلار، نوک بینی است که پشتیبانی از، و مسئول رفلکس نور از نوک است.
  • دیواره بینی - یک لایه نازک از مخاط عروقی که محکم به سطح عمیق از استخوان ها و غضروف بینی می چسبد. گفت محدودیت های انبوه پایبندی به مخاط تحرک از، در نتیجه، تنها کوچکترین نقص مخاطی (<5 میلی متر) را می توان در درجه اول بخیه.
  • پوست بینی - پاکت تنگ تحتانی از درآمد حاصل که گلابلا (برجستگی صاف بین دو ابرو)، که می شود پس از آن نازک تر و به تدریج کشش (اتساع کمتر). پوست از اواسط سوم از بینی را پوشش می دهد پشت غضروفی و غضروف قسمت فوقانی جانبی و نسبتا الاستیک است، اما در (FAR) دیستال سوم از بینی، پوست پایبند محکم به غضروف آلار، و کمی است اتساع. پوست و بافت نرم زیرین لوبول آلار شکل یک واحد آناتومیک نیمه سخت معتقد است که منحنی برازنده از لبه آلار، و باز بودن (فضای باز) از سوراخهای بینی (قدامی nares). برای حفظ شکل پروازها و باز بودن بینی، جایگزینی از لوبول آلار باید با وجود ظرف حاوی اصل غضروف نیست شامل غضروف حمایت از لوبول آلار پیوند؛ از آنجا که بسیاری غدد سباسه آن، پوست بینی است از بافت صاف معمولا (روغن). ، علاوه بر این، با توجه به scarrification، در مقایسه با پوست سایر نواحی صورت، پوست بینی تولید که زخم خطوط معمولا کم رنگ هستند، که اجازه می دهد جراح برای مخفی کردن زخم جراحی استراتژیک
بازدید 4018 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.
در لیست زیر فهرستی از بهترین جاراحان زیبایی بینی و عمل دماغ در کشور عزیزمان ایران را می آوریم:
نرم افزار هوشمندسازی مدارس

این سامانه نرم افزاری که برای مدارس کل کشور برنامه ریزی شده با توجه به شرایط سخت و محدودیت های آموزشی پیش آمده می تواند کلاس های آموزشی را بصورت آنلاین برگزار کند. برگزاری کلاس آنلاین و یا آموزش آنلاین و برگزاری ویدئو کنفرانس مدرسه آنلاین راهکاری مناسب با نیاز مدرسه های آنلاین آموزشی می باشد.

در لیست زیر فهرستی از بهترین جاراحان زیبایی بینی و عمل دماغ در کشور عزیزمان ایران را می آوریم:

  • در این لینک هاست لینوکس ایران هاست24 را برای شما معرفی می کنیم
  • شما می توانید با هاست ویندوز آشنا شوید و هاست مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

اعمال جراحی دکتر فرخی در یک نگاه:
جراحی زیبایی بینی ، دستورات بعد از جراحی بینی ، جراحی مجدد بینی ،پروتز سینه ،جراحی کوچک کردن سینه ، جراحی های بازسازی سینه ، بالا بردن ابروها ، جراحی ترمیم سوختگی ، جراحی های درمان اسکار ، بزرگ کردن لبها ، تزریق بوتاکس و ژل ، جراحی پلک ، پروتز گونه و چانه ، تزریق چربی در صورت ، برداشتن چین و چروک ها با لیزر ، درمان چروک های عمیق ، برجسته کردن گونه ، جراحی زیبایی شکم ،لیزر لیپوساکشن ، لیفت صورت ، لیفت گردن
  • در این لینک هاست لینوکس ایران هاست24 را برای شما معرفی می کنیم
  • شما می توانید با هاست ویندوز آشنا شوید و هاست مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

اعمال جراحی دکتر فرخی در یک نگاه:
جراحی زیبایی بینی ، دستورات بعد از جراحی بینی ، جراحی مجدد بینی ،پروتز سینه ،جراحی کوچک کردن سینه ، جراحی های بازسازی سینه ، بالا بردن ابروها ، جراحی ترمیم سوختگی ، جراحی های درمان اسکار ، بزرگ کردن لبها ، تزریق بوتاکس و ژل ، جراحی پلک ، پروتز گونه و چانه ، تزریق چربی در صورت ، برداشتن چین و چروک ها با لیزر ، درمان چروک های عمیق ، برجسته کردن گونه ، جراحی زیبایی شکم ،لیزر لیپوساکشن ، لیفت صورت ، لیفت گردن

JoomShaper